Stáž v Národním ústavu duševního zdraví

Do pracovní skupiny psychiatrické epidemiologie v Národním ústavu duševního zdraví se hledá stážista/stážistka. Vítáni jsou uchazeči s dlouhodobým zájmem o oblast psychiatrické epidemiologie, kteří chtějí dále rozvíjet své dovednosti. Při oboustranné spokojenosti je možnost nabídnutí pracovní smlouvy.

Náplň stáže:

· Zapojení do designu studií založených na datech z národních zdravotnických registrů (s možností přípravy vlastních výzkumných projektů)

· Příprava dat a statistické zpracovaní dat z národních zdravotnických registrů pod dohledem členů skupiny

· Spolupráce na psaní odborných publikací

Požadavky:

· Studium magisterského nebo doktorského programu v oblasti statistiky, matematiky, epidemiologie, informatiky, sociologie nebo psychologie

· Porozumění teoretických základů a praktická zkušenost se statistickou analýzou dat v rozsahu lineární regrese a zobecněných lineárních modelů

· Zkušenost s programovacím jazykem R (znalost balíčků z rodiny tidyverse a data.table plusem) nebo Python v rozsahu manipulace se standardními (strukturovanými) datovými typy

· Rozvinutá schopnost logického myšlení, po

rozumění neintuitivních konceptů, důvtipnost

· Dobrá znalost angličtiny v rozsahu porozumění odborných textů

Co nabízí:

· Finanční ohodnocení ve výší 20 000 Kč za celé trvání stáže (s možností další spolupráce v případě spokojenosti)

· Možnost práce na v českém kontextu unikátních datech

· Odborné vedení etablovaným týmem působícím také na Univerzitě v Cambridge

· Možnost pomoci s přípravou vlastní studentské grantové žádosti (GAUK apod.)

· Reference a doporučující dopis

Délka stáže je minimálně 3 měsíce (časová dedikace alespoň jeden den v týdnu). Stáž není vhodná k osvojení základů statistické analýzy dat a programování.

V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis s důrazem na dosavadní zkušenosti se statistickou analýzou dat na tf363@cam.ac.uk. Vybraní kandidáti budou pozváni na osobní nebo online pohovor.

Úvod > Příležitosti > Stáž v Národním ústavu duševního zdraví