Pozvánka: Letní škola k analýze sociálních sítí (SNA)

Ve dnech 15. až 18. 6. 2021 organizuje Česká společnost pro politické vědy metodologický kurz zaměřený na analýzu sociálních sítí.

Letní škola proběhne online během čtyř dnů (vždy pouze dopoledne) a pokrývá základy SNA od designu a sběru dat až po jejich analýzu v prostředí R. Letní škola je určená především pro doktorské studenty a akademické pracovníky se zájmem o nové metodologické směry či se zájmem o analýzu vztahů a interakcí.

Vyučující: Petr Ocelík, Tomáš Diviak, Lukáš Lehotský

Termín: 15. – 18. 6. 2021; vždy 9:00 – 12:30 (online)

Časový harmonogram kurzu:

Den 1 – úvod do R/R Studia, datové objekty, manipulace s objekty

Den 2 – východiska a předpoklady analýzy sociálních sítí (SNA), design výzkumu a sběr dat

Den 3 – manipulace se síťovými daty, míry konektivity

Den 4 – míry centrality a centralizace, kohezivní podskupiny

Registrovat se na metodologický kurz je možné prostřednictvím online formuláře nejpozději do 10. 6. 2021. Kapacita kurzu je 25 účastníků.

Bližší informace jsou zde: https://www.cspv.cz/2021/05/14/metodologicky-kurz-cspv-uvod-do-analyzy-socialnich-siti/

Podrobnější sylabus ke stažení zde.

Úvod > Příležitosti > Pozvánka: Letní škola k analýze sociálních sítí (SNA)