Moje Evropa svobody

Vzdělávací organizace Sasko (Das Bildungswerk Sachsen der Deutschen Gesellschaft e. V.)  pořádá mezinárodní esejistickou soutěž na téma „Moje Evropa svobody“. Soutěž je určena pro studenty všech oboru a školáky od 16 do 29 let.
Uzávěrka soutěže je 12. 4. 2021
. Účastníci mohou vyhrát finanční odměnu ve výši až 500 eur a také publikaci eseje v tištěném sborníku.

Ti, kteří by si chtěli zvýšit šanci na výhru, jsou srdečně zváni k účasti na našem workshopu dílny nápadů. Další online dílna nápadů se uskuteční od 25. do 27. února 2021.

Informace k esejistické soutěži:

U příležitosti třicetiletého výročí znovusjednocení Německa bychom rádi povzbudili mladé lidi k tomu, aby se zajímali o nedávnou historii tří zemí – Německa, Polska a Česka. V hledáčku naší esejistické soutěže je rok 1990 ve všech třech zemích: co tehdy hýbalo lidmi a jaké měli důvody vyjít do ulic a hájit svá práva? Jak vnímáme dnes události, které se staly před 30 lety? Jakou roli hrály tyto události při naší cestě ke svobodné Evropě, ve které dnes žijeme?

Více informací najdete na internetové stránce https://www.moje-evropa-svobody.cz/.

Formulář přihlášky na workshop nápadů najdete zde.

Úvod > Aktuálně > Moje Evropa svobody