Nálepka pro celou generaci je značným zjednodušením, určité posuny v kultuře a sociálních vztazích nicméně sledovat můžeme. Petr Lupač pro Český rozhlas​ o generaci sněhových vloček:

Náboženské přednášky jsou uváděny varováním, že můžou obsahovat i násilné prvky. Budoucí veterináři mají být varováni, že výuka obsahuje pitvy, a archeologům se dostává upozornění, že spatří kostry – to je současná praxe na amerických a britských univerzitách. Akademické instituce, včetně elitní školy v Oxfordu, jsou kvůli těmto pravidlům terčem kritiky.

Odborníci mluví o nastupující generaci jako o „sněhových vločkách“, které po mileniálech, zaměřených na svůj individualismus, trpí přehnanou citlivostí a zaměřením na sebe sama.

„Termín generace sněhových vloček má jednak odkázat k představě jedinečnosti, kterou s sebou příslušníci této generace mají nést, a jednak ke křehkosti, pokud se potkají s nějakým jiným názorem nebo s něčím, s čím nesouhlasí, a mají problém se s tím vyrovnat,“ vysvětluje Petr Lupač z Katedry sociologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.

Celý příspěvek a záznam naleznete zde.

Úvod > Aktuálně > Rozhovor: Po mileniálech přicházejí sněhové vločky. Přehnaně citlivá a sebestředná generace