Mgr. Tomáš Diviák

Mgr. Tomáš Diviák

Členství
  • Komise pro vnější vztahy
Adresa

Katedra sociologie
Celetná 20
Místnost č. 113

tomas

Jsem student prvního ročníku doktorského studia katedry sociologie FF UK. Ve výzkumu i výuce se zabývám kvantitativními metodami a zvláště analýzou sociálních sítí (SNA). Bakalářské i navazující magisterské studium jsem absolvoval tamtéž s vyznamenáním.

SNA jsem využil již ve své bakalářské (sítě globálních měst) i diplomové práci (sítě korupce), za obojí jsem byl posléze oceněn (cena J. Palacha a E. Beneše). SNA jsem studoval také při svém pobytu v Mitchell Centre for Social Network Analysis na University of Manchester (LS 2015). V českém prostředí se snažím SNA rozšířit – pořádám workshopy, přednáším a síťuji se :).

Výzkumně jsem pracoval na Sociologickém ústavu AVČR při řešení projektu Význam meziskupinových diferencí v diskurzivních procesech veřejného mínění (CVVM) a také při své stáži v oddělení Socio-ekonomie bydlení. V současnosti mám také na starosti Kompetenční centrum katedry.

Vyjma sociologie a vědy obecně mě baví ještě poslouchat metal, posilovat, číst sci-fi & fantasy a hrát všelimožné karetní hry.

Publikace

    Úvod > O katedře > Vyučující > Mgr. Tomáš Diviák