První výsledky volebního výzkumu Behavia

Ve druhé polovině července studenti a studentky katedry a ISS FSV sbírali data v rámci kurzu Behaviorálního volebního výzkumu organizovaného ve spolupráci s katedrou společností Behavio, kterou vedou absolventi naší katedry. Sběr byl místy dosti náročný (kde v Praze seženete respondenty, kteří za poslední tři měsíce nebyli ani jednou na internetu?), ale zdařilo se díky nasazení některých obzvláště odhodlaných studentů a studentek a první výsledky jsou na světě.

Studenti se v červnu také účastnili celodenního workshopu a do voleb je čeká kromě dalšího sbírání především analýza a interpretace sebraných dat. Kromě interaktivní mapy voličů se proto můžete těšit i na nejrůznější zajímavé souvislosti volebních preferencí.

Komentář k výzkumu uveřejnil například server Aktuálně.cz + rozhovor s Jirkou Boudalem, který společně s Vojtou Prokešem za projektem stojí v DVTV.

Úvod > Aktuálně > První výsledky volebního výzkumu Behavia